!دوست خوبم صفحه به‌زودی باز می‌شه

بچه‌ها برای عیسی مهم هستند (دروس مربوط به کارتون حافظان داستان)

 پادشاهی خدا و بچه‌ها

 

(لوقا ۱۸:‏۱۵-‏۱۷، مرقس ۱۰:‏۱۳-‏۱۶، متی ۱۹:‏۱۳-‏۱۵)
 

 

 

مقدمه (۱۵ دقیقه)
برای این قسمت به شما پیشنهاد می‌کنیم که به بچه‌ها طرز تهیه تاج را یاد بدهید. (در صورت امکان از قبل مراحل ۱-‏۳ را آماده کنید تا وقت کلاس گرفته نشود) .
در حین ساختن تاج از بچه‌ها در مورد پادشاه و پادشاهی او سؤال کنید تا بدانید اطلاعات آنها تا چه حد است. بعد خودتان می‌توانید اینگونه توضیح دهید:
پادشاهی محدوده‌ای است که یک پادشاه در آن حکومت می‌کند و هیچ کس حق ندارد بدون اجازۀ پادشاه وارد آنجا شود و در آن زندگی کند. در زمان‌های قدیم بیشتر جنگ‌ها به‌‌خاطر پادشاهی‌ها و محدودۀ حکمرانی پادشاهان بود. بخصوص این موضوع در زمان‌های قدیم رایج بود و الان کمتر اصطلاح پادشاه و یا امپراطور شنیده می‌شود. اما هنوز در بعضی کشورها پادشاه و یا ملکه وجود دارد (از بچه‌ها بخواهید اسم چند کشور را که پادشاه و یا ملکه دارد نام ببرند: برای مثال کشورهایی چون انگلستان، اردن، نوروژ، سوئد، عربستان.)
در کتاب‌مقدس می‌خوانیم که خدا یک پادشاه است اما محدودۀ پادشاهی این پادشاه جای عجیبی است. آنجا جای خیلی قشنگی هست. این پادشاه می‌خواهد که همه مردم بیایند و در محدودۀ پادشاهی او زندگی کنند. اما برای اینکه اجازۀ ورود داشته باشند یک سری شرط‌ها برای ما گذاشته است.
 

 


داستان (۳۰ دقیقه)
اگر بچه‌ها هنوز تاج‌های خود را تمام نکرده‌اند به آنها بگویید که در انتهای کلاس به آنها وقت خواهید داد که آن را تمام کنند. اما الان می‌خواهیم با هم یک کارتون ببینیم.  (لینک کارتون، قسمت ۴ الف، آماده، هدف، آتش)
 
در اینجا دیدیم که عیسی به شاگردان توضیح می‌دهد که خدا به چه کسانی اجازه می‌دهد که داخل محدودۀ پادشاهی او شوند و در آنجا برای همیشه زندگی کنند.
 
در این قسمت جملاتی را برای بچه‌ها بخوانید و از آنها بخواهید بگویند کدام جمله درست است و کدام اشتباه و در صورتی که اشتباه است در انتها جواب درست را بگویند.
-       عیسی گفت که همۀ بچه‌ها می‌توانند وارد پادشاهی خدا شوند.
-       عیسی گفت که همۀ بچه‌ها خوب هستند.
-       ما می‌توانیم به خدا اعتماد کنیم و او همیشه از ما مواظبت می‌کند.
-       ما حتماً باید تعمید بگیریم تا بتوانیم وارد پادشاهی خدا شویم.
-       کارهای خوبی که انجام می‌دهیم به ما این اجازه را می‌دهد که بتوانیم از دروازۀ کشور خدا (پادشاهی خدا) عبور کنیم.
-       عیسی گفت که همه باید کمتر از ۱۲ سال سن داشته باشند تا بتوانند وارد پادشاهی خدا شوند.
-       تنها کسانی اجازه دارند که وارد پادشاهی خدا شوند که به عیسی مسیح، که پسر این پادشاه بزرگ است ایمان داشته باشند.
 
کاربرد (۵ دقیقه)
عیسی در صحبت‌های خود می‌خواست اول به بزرگ‌ترها بفهماند که خدا بچه‌ها را خیلی دوست دارد و آنها برای خدا خیلی مهم هستند. اما در عین حال به همه، چه بزرگ‌ترها و چه بچه‌ها بگوید که زمانی اجازه وارد شدن به پادشاهی خدا را خواهند داشت که ایمان ساده‌ای داشته باشند و عیسی مسیح و خدا را بیشتر از هر چیز دیگری دوست داشته باشند.
به بچه‌ها وقت دهید تا در این مورد فکر کنند و به آنها بگویید که امروز روز تصمیم‌گیری است آیا می‌خواهید وارد پادشاهی خدا شوید یا نه. در پادشاهی خدا همیشه شاد هستیم، بازی می‌کنیم، سرود می‌خوانیم و همه چیز در آنجا زیباست. اما شرط وارد شدن این است که به عیسی مسیح بگوییم که دوستش داریم و می‌خواهیم هر چه که از ما می‌خواهد انجام دهیم.
 
دعا:
عیسی مسیح، ما خیلی دوستت داریم و می‌دونیم که تو خیلی بیشتر ما را دوست داری چون آنقدر ما را دوست داشتی که به‌خاطر ما مردی. عیسی مسیح می‌دونیم که تو بعد از سه روز باز زنده شدی و الان در پادشاهی خدا، پدرت داری زندگی می‌کنی. می‌دونیم که تو از همه قوی‌تر هستی و هیچ کس و هیچ چیزی مثل تو نیست. خدایا ما هم می‌خواهیم در پادشاهی تو زندگی کنیم. پس امروز به عیسی مسیح می‌گوییم که تو را بیشتر از هر چیزی دوست خواهیم داشت و می‌خواهیم کمک‌مان کنی تا آنطور که می‌خواهی زندگی کنیم.
مرسی برای اینکه به فکر ما هستی. در نام عیسی مسیح. آمین
مطابق قوانین بین‌المللی تمامی حقوق مربوط به این وب‌سایت برای کودک ایرانی محفوظ است. © ۲۰۰۸